Kullanım Şartları

Kullanım Şartları

SATIŞ VE HİZMET SÖZLEŞMESİ

1 – TARAFLAR

İşbu sözleşme ;  Atatürk mah. Hilal Sk, N:16/18B Ümraniye / İstanbul adresinde mukim ve aynı zamanda www.ulutepebilisim.com internet sitesi üzerinden hizmet verebilen, Ulutepe Teknoloji Çözüm Merkezi  ( Serhat Cucu ) ( kısaca satıcı olarak anılacaktır ) ile bu firmadan ürün veya hizmet satın alan ( kısaca müşteri olarak anılacaktır ) kişi veya firmalar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde akdedilmiştir.

2 - SÖZLEŞME KAPSAMI, KABUL VE DEĞİŞİKLİKLER

Sözleşme www.ulutepebilisim.com/sozlesme adresinde yayınlandığında yürürlüğe girer ve sitedeki haberler bölümünden güncellemeler duyurulur, bu duyurular RSS (Real Simple Syndication) Teknolojisi ile takip edilebilir ve bunun takibi müşterinin sorumluluğundadır.

İnternet sitesi üzerinden yapılan satışlarda mesafeli satış sözleşmesi olarak değerlendirilir ve aynı zamanda satıcı ile alıcı arasında ürün ve hizmet satışı, teknik servisin ürün kabul şartları, yazılım hizmetlerinde satıcı ve alıcının kabul ettiği hükümleri içermektedir.

Sözleşme internet sitesi üzerinden satın alınan ürün ve hizmetlerde satış sırasında onaylanması şart koşulmuştur, sözleşme kabul edilmediğinde sipariş onaylanmamakta ve ödeme sayfasına yönlendirme yapılmamaktadır.

Müşteri, satıcının adresinden direkt olarak ürün veya hizmet satın alıyorsa teslim sırasında kendisine sözleşmenin yer aldığı internet sayfasının adresi verilir ve bu adresteki sözleşmenin kabul edilmiş sayılacağı belirtilir, müşteriler bu aşamada verilen adresteki sözleşmeyi okumakla yükümlüdür ve yapılan ürün veya hizmet satışlarında sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

3 – GİZLİLİK VE MÜŞTERİ HAKLARININ KORUNMASI

3.1 Müşteri İletişim Bilgilerinin Korunması

Satıcı müşterilerin gizliliğine ve haklarının korunmasına ciddiyetle önem vermekle yükümlüdür, kayıt altına alınan müşteri bilgileri ürünü ulaştırmakla yetkili kişiler dışında üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşılamaz.

3.2 Müşteri Haklarının Korunması

Müşterilerden alınan telefon numarası ve e-posta gibi bilgiler satın aldıkları ürün veya hizmet ile ilgili bilgi verilmesi amacıyla kullanılabilir, bunun dışında tanıtımlar müşterinin isteği olmadan yapılamaz, müşteri reklam listesinden çıkmak için http://www.ulutepebilisim.com/listeden_cikar adresiniden e-posta adresini yazarak çıkabilir.

 

3.3 Teknik Servis Hizmetlerinde Kişisel Dosyaların Gizliliği ve Korunması

Satıcı, içerisinde veri depolanabilen cihazlara onarım, bakım, parça değişimi gibi hizmetler verdiğinde tüm donanımları gözden geçirerek teslim etmelidir, bu nedenle bazı cihazların şifrelerini kırabileceğini peşinen belirtir.

Teknik servis cihazın tüm donanımlarını test etmek amacıyla cihazın donanımsal tüm parçaların çalıştığını kontrol etmek için ürüne tam erişim sahibi olması gerekmektedir, bu nedenle işletim sistemi ve dosyalara erişme hakkını saklı tutar ve aynı zamanda müşterinin gizliliğini korumakla yükümlüdür.

4 – ÜRÜN / HİZMETİN TESLİM ŞEKLİ

Satıcı, müşteriye sunduğu ürün ya da hizmetin türüne göre teslim süresi vermektedir, yedek parça ve sarf malzeme gibi ürün satışlarında alıcının ürünün ücretini göndermesi halinde satıcı üç gün içerisinde ürünü göndermekle yükümlüdür.

Müşteri tarafından satın alınan bir hizmet ( Elektronik Tamir, Web Tasarımı vb… ) olduğu takdirde satıcı tarafından belirlenen teslim tarihi müşteriye bildirilir ve tarih ödemenin alınmasından itibaren otuz günü aşamaz, bu süreyi aştığı takdirde müşteriden ek süre istenir.

Müşteri ek süreyi onaylamazsa müşteriden alınan ücret geri iade edilmek zorundadır.

5 – SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

Satılan ürünün kolay zarar görmeyecek bir biçimde kutulanıp kargoya verileceğinin garantisini verir.

Garanti kapsamına giren ürünlerin tedarikçi firma garantisinde değişiminin yapılması için gereken tüm işlemleri ek ücret talep etmeden yapar.

İnternet sitesi üzerinden yapılan, KDV hariç 300 Türk Lirasının altında kalan satışlarda kargo ücreti alıcıya aittir, bu miktarın üzerindeki satışlarda kargo masrafı satıcı tarafından karşılanır.

Satıcı, teknik serviste hazır olmasına rağmen teslim alınmayan cihazlar için müşteriye kırk gün bekleme süresi verir, süre sonunda cihaz ile ilgili sorumluluk kabul etmez.

Satıcı, teknik servise alınan cihazların çanta ( içerisindekiler dahil ), kılıf, mouse, hafıza kartı ve  benzeri aksesuarlarını teslim almakla yükümlü değildir, bırakılan aksesuarların sorumluluğunu hiç bir durumda kabul etmez.

6 – MÜŞTERİNİN BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

Müşterinin, satıcının kendisine ulaşabilmesi için verdiği bilgilerin doğruluğundan olduğundan emin olmalıdır, aksi takdirde doğabilecek gecikme ve zararlardan satıcıyı sorumlu tutamaz.

Müşteri satın aldığı ürünün kargo ile gelmesi durumunda kargo görevlisi ile birlikte paketi açarak kontrol etmekle yükümlüdür, gerekli durumda tutanak tutularak kargonun iadesi yapılmalıdır, taşınma sırasında doğabilecek zararlardan satıcı sorumlu tutulamaz.

Satıcının göndermiş olduğu ürün fiziksel hasar almamış ancak çalışmıyor ya da uyumsuz ise garanti kapsamına girer böyle durumlarda müşteri en geç yedi gün içinde ürünü satıcıya göndermelidir.

Müşteri, hizmet alımlarında ürün durumunu satıcının internet sitesinde ve sitede yer alan telefon numaraları aracılığıyla öğrenebilmektedir, bu nedenle verilen hizmet ile ilgili bilgi almak kolayca mümkün olduğundan, bir hizmetin teslime hazır olup olmadığını takip etmek müşterinin sorumluluğundadır.

Müşteri, hazır olduğu halde kırk gün sonunda teslim almadığı cihazlar için satıcıyı herhangi bir şekilde sorumlu tutamaz.

7 – WEB YAZILIMI VE TASARIM HİZMETLERİ

Web sitesi yazılım paketlerinin maddeler halindeki özellikleri satış yapılırken alıcıya sunulur, alıcı bunun dışındaki ek talepleri için yine maddeler halinde bir liste hazırlayarak satıcıya bildirir ve satıcı tarafından fiyat teklifi yapılırak ücret belirtilir, yazılım mevcut haliyle bir hata yada güvenlik açığı oluşturuyorsa güncelleme için alıcıya ücret yansıtılamaz, ancak satılan yazılımın özellikleri dışında ek özellik yada değişiklik güncelleme için satıcı ücret talep edecektir.

Alıcı mevcut yazılımın güncellenmesi için verilen fiyatı kabul etmediğinde yazılımın modüler panel özelliğini kullanarak, ek özellikleri başka yazılım firmalardan yada şahıslardan destek alarak sağlayabilir.

Yazılımlar her alan adı ( domain ) için bir defa lisanslanarak şifrelenir, alıcı bu yazılım için bir defa ödeme yapar, yazılım başka alan adlarında kullanılamaz.

Satıcı yalnızca web yazılım ve tasarım hizmeti  sağlamakta olup, hosting ve domain satışı yapmamaktadır, bu nedenle alıcı yazılımın çalışması için gereken domain ve hosting hizmetini kendisi sağlamalıdır, bu nedenle barındırma ve yedeklemesi alıcının sorumluluğundadır.

Web sitesi yazılım paketinin içerisinde önceden hazırlanmış tasarım bulunmaktadır, bunun dışında özel tasarım talepleri için alıcı tarafından satıcıya bütçe ve istenilen özelliklerin olduğu bir liste gönderir, satıcı bu istekleri karşılayan bir tasarımı jpg formatında görsel ile teklife ekleyerek gerekli süre de belirtilerek gönderir ve alıcı tarafından onaylanırsa işleme başlanır.

8 – GARANTİ

Satışı yapılan ürünler niteliğine göre çeşitli sürelerde ithalatçı firma garantisi altındadır.

Satın alınan ürün müşteri tarafından kontrol edilmeli varsa fiziksel hasar, çalışmayan donanım veya parça bunu servise bildirerek gerekenin yapılmasını istemelidir, aksi takdirde belirlenen garanti süresi dolduğunda satıcı herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Satıcı, internet sitesinde yer alan ürünün garanti süresini bildirir, bildirmediği durumlarda müşteri garanti durumunu öğrenerek sipariş vermelidir, aksi takdirde satıcı sorumlu tutulamaz.

Garanti süresinde arızalanan ürünlerin gönderiminde ürün eksiksiz olarak fatura, garanti belgesi, ürünün kutusu veya ambalajı ile birlikte kargo ücreti ödenerek gönderilmelidir.

Satıcı, hizmet türüne göre müşteriye garanti vermektedir, bu garanti elektronik onarımlarda üç ay, kasa, menteşe gibi onarımlarda altı aydır.

Satıcı verdiği garantinin süresini değiştiremez, bununla birlikte Müşteri garanti süresi sonunda ürünü hiç kullanmamış olsa dahi herhangi bir nedenle ürünün garanti kapsamına alınmasını talep edemez, burada müşteri ürünü problemsiz olarak teslim aldığından emin olmakla yükümlüdür.

9 – CAYMA HAKKI VE İADE

Müşteri, satılan ürünün kendisine tesliminden itibaren 7 gün içerisinde cayma hakkını kullanabilir, cayma hakkını kullanabilmesi için aynı süre içinde satıcıyla iletişime geçerek bildirimde bulunması gerekmektedir.

Müşteri tarafından iade edilecek ürün herhangi bir fiziksel hasar görmemiş, varsa jelatin veya bantları çıkarılmamış, kutusu, garanti belgesi, faturası ile eksiksiz olarak gönderilmelidir.

İade edilecek ürünlerin taşıma masrafları müşteri tarafından karşılanacaktır, ancak ayıplı yada yanlış ürün gönderildiği takdirde ücret satıcı tarafından karşılanacaktır.

Elektronik onarım, web sitesi yazılımı ve tasarımı hizmetlerinde her aşamada onay alınarak işlem yapıldığından cayma hakkı kullanılamaz.

 

10 – YETKİLİ MAHKEME

 İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

    whatsapp